Czy mogę zamówić fotoksiążkę / fotoalbum / fotokalendarz bez zakładania konta?

Zamówienie składane za pomocą programu Sento Designer można złożyć tylko po założeniu swojego konta. W celu realizacji zamówienia i dostawy towaru należy podać dane tj. imię, nazwisko oraz adres dostarczenia przesyłki.

Czy rozpoczynając projektowanie mojego albumu muszę zakończyć go w tej samej sesji?

Projektowanie można przerwać na każdym etapie tworzenia projektu. Zapisany projekt można kontynuować w dowolnym czasie.

Dlaczego po powiększeniu zdjęcia pojawia się informacja o niskiej jakości zdjęcia?

Program automatycznie sprawdza, czy rozdzielczość umieszczonego w projekcie zdjęcia jest odpowiednio wysoka. Gdy rozdzielczość zdjęcia wynosi poniżej 300dpi, wówczas na ekranie pojawia się komunikat w postaci czerwonego trójkąta. W takim przypadku, aby zachować wystarczająco dobrą jakość na wydruku, należy zmniejszyć zdjęcie w projekcie.

Czy używając kreatora do mojego projektu mogę wstawić własne tło?

Program umożliwia dodawanie własnych teł. Można to wykonać poprzez kliknięcie ikony zębatego kółeczka, które znajduje się na dole ekranu po prawej stronie. W rozwiniętym menu należy wybrać opcję „dodaj” i wskazać zdjęcie/plik, który chcemy zastosować jako własne tło.

Czy wybierając styl strony mogę zmieniać ułożenie zdjęć?

Zdjęcia można w dowolny sposób modyfikować oraz zmieniać ich położenie. Panel znajdujący się po prawej stronie ekranu posiada wiele funkcji, za pomocą których można dokonać wielu zmian, takich jak np.: zmiana kształtu zdjęcia, dodawanie krawędzi w różnych kolorach, dodawanie cienia do zdjęcia, odbicie w pionie i poziomie.

Czy mogę ponownie zamówić projekt, który już wcześniej zamawiałem?

W panelu klienta jest możliwość ponownego zamówienia projektu. Należy kliknąć ikonę „bieżące zamówienia” i wybrać opcję „ponów zamówienie”.

Ile czasu przetrzymywane są moje projekty na serwerze po zrealizowaniu zamówienia oraz te, które jeszcze nie zostały zrealizowane?

Zapisany w programie Sento Designer projekt może być skasowany tylko przez klienta.

Czy możliwy jest podgląd moich projektów przez osoby niepowołane?

Program uniemożliwia podgląd projektów przez osoby niepowołane.

Czy moje zdjęcia są bezpieczne?

Wszelkie umieszczone w programie zdjęcia, zgodnie z regulaminem są chronione prawem autorskim i nie są publikowane w żadnych mediach bez zgody ich właściciela.

W jaki sposób mogę sprawdzić status mojego zamówienia przez stronę www?

Status zamówienia można sprawdzić w panelu klienta wybierając ikonę „bieżące zamówienia”.

Co zrobić, jeśli nie otrzymałem potwierdzenia mojego zamówienia mailem?

Program Sento Designer automatycznie wysyła informację o złożeniu zamówienia wraz z nadanym numerem. W przypadku braku otrzymania potwierdzenia prosimy o kontakt.

Czy mogę udostępniać moje projekty znajomym na portalach społecznościowych?

Projekty mogą być udostępniane tylko przez właścicieli po zalogowaniu się do panelu klienta. Przy każdym projekcie jest widoczna opcja „podziel się”. Po jej kliknięciu otworzy się okno dostępu do portali społecznościowych.

Czy można skorzystać z gotowych szablonów?

Tak, dostępne są gotowe szablony fotoalbumu. Szablony są przygotowane na różne okazje:

- Fotoalbum Ślub

- Fotoalbum Chrzest

- Fotoalbum Komunia

- Fotoalbum Wakacje

Aktualnie fotoalbum można zamówić w formacie 21x21 oraz 30x30

Fotoksiążka - Fotoalbum, jaka jest różnica?

Fotoksiążka ma strony miękkie drukowane techniką cyfrową na wysokiej jakości papierze kredowym o gramaturze 170. Fotoalbum ma strony sztywne rozkładające się na płasko. Między stronami, wydrukowanymi tak jak strony fotoksiążki, są tzw wklejki usztywniające. Zarówno fotoksiążki jak i fotoalbumy posiadają okładki sztywne zabezpieczone folią błyszczącą.

UWAGA Przy rozpoczęciu pracy w programie do fotoksiążki prosimy o zwrócenie uwagi na wybór odpowiedniego produktu tj. "fotoksiążka"lub "fotoalbum". Nie ma możliwości zmiany produktu podczas projektowania.

W jaki sposób można modyfikować zdjęcia w projekcie fotoksiążki, fotoalbumu lub fotokalendarza?

Za pomocą programu do fotoksiążek – Sento Designer, zawarte w projekcie zdjęcia można dowolnie modyfikować. W filmiku pokażemy Wam w jaki sposób można zmienić kształt lub krawędź zdjęć oraz dodać cień, który bardzo efektownie je wyeksponuje. Przedstawione efekty można w taki sam sposób zastosować podczas projektowania fotoalbumu lub fotokalendarza.

Co to jest portfolio - fotoksiążka / fotoalbum?

Portfolio – prezentacja w formie FOTOKSIĄŻKI lub FOTOALBUMU

Modelki, artyści, malarze oraz wszyscy ci, którzy chcą w profesjonalny sposób zaprezentować swoją osobę lub dorobek swojej pracy powinny mieć odpowiednio wykonane portfolio.

Co to jest portfolio?

Wikipedii znajduje się następująca definicja:

„Portfolio – to teczka z przykładowymi pracami artysty, a w szerszym znaczeniu prezentacja dokonań danej osoby lub firmy, np. plik zawierający próbki, przykłady i wizerunki wykonanych, kompletnych prac, mogących być podstawą do oceny jej umiejętności, zdolności do pracy na danym stanowisku lub wykonania danego zadania”

Jak prezentować portfolio? Czy lepiej jest założyć np. swoją stronę www, czy może wykonać wydruk w formie FOTOKSIĄŻKI?

Jeżeli chcemy, aby nasza prezentacja zdjęć została zapamiętana, to musi ona wywołać odpowiednie wrażenie na odbiorcy. Oczywiście można wysłać e-mail, ale sami odpowiedzcie sobie na pytanie co robicie z mailami zwłaszcza, gdy zdjęcia nie są „rozpakowane”. Osoba, której składamy ofertę na pewno dostaje setki e-maili dziennie i nie poświęci zbyt wiele czasu na „rozpakowanie” Twoich zdjęć.

Jak Twoja oferta ma być zauważono w tym gąszczu?

Jeżeli chcecie, aby to Wasze zdjęcia zrobiły największe wrażenie to musi to być podane w profesjonalnej formie, na „talerzu” i co najważniejsze w oryginalnej formie!!

Bardzo elegancką i niezwykle dobrze prezentującą się formą portfolio jest FOTOKSIĄŻKA!

Chcesz się przekonać w jaki prosty sposób możesz wykonać swoje portfolio?

Swoją fotoksiążkę możesz zaprojektować za pomocą bezpłatnego programu do fotoksiążki – Sento Designer, który jest dostępny na stronie www.naszfotoalbum.pl

Fotoksiążka – portfolio powinna zawierać około 30 zdjęć. Taka ilość zdjęć na pewno wzbudzi zainteresowanie odbiorcy i pozostawi niedosyt. Zawarte w fotoksiążce zdjęcia najlepiej ułożyć pionowo tzn. w taki sposób, aby oglądający nie musiał przekręcać fotoksiążki. Należy pamiętać, aby jakość wszystkich zdjęć nie odbiegała od siebie z znacznym stopniu. Strona fotoksiążki najlepiej wygląda wówczas, gdy umieścimy na niej tylko jedno zdjęcie.

PRZYKŁAD PORTFOLIO - ZESPÓŁ "SAMBA BRASIL SHOW"

Czy można modyfikować kalendarium fotokalendarza?

W programie Sento Designer kalendarium fotokalendarza można dowolnie modyfikować zmieniając np. kolor i wielkość czcionki, położenie napisów lub kolor tła. Kilka podstawowych funkcji przedstawia poniższy filmik.

Jak wyrównać położenie zdjęcia na stronie projektu?

W stworzonym projekcie fotoksiążki warto sprawdzić, czy wszystkie zdjęcia są odpowiednio umiejscowione. W programie do fotoksiążek Sento Designer można w prosty sposób wyrównać zdjęcie w pionie oraz poziomie. Zobacz jak to zrobić.